Brzegi - czuwanie i Msza PosłaniaBrzegi pod Wieliczką stały się miejscem czuwania i Mszy Posłania Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. To tutaj papież Franciszek ogłosił miejsce kolejnych ŚDM. Po porannej Mszy i śniadaniu, młodzież diecezji sosnowieckiej, przebywająca na Kampusie w Jerzmanowicach, udała się do Krakowa. Aby dotrzeć na miejsce spotkania z Papieżem, trzeba było pokonać w upale pieszo ponad 12 km. Wieczorem odbyło się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem i koncert. A potem.. noc pod gołym niebem. Ostatni dzień ŚDM wypełniła Msza Posłania, w której uczestniczyło ponad połtora miliona osób, a także powrót do domów. Za trzy lata spotykamy się w Panamie!

Jerzmanowice. Dzień IV.Na naszym kampusie stale przybywa ludzi. Im bliżej do najważniejszego wydarzenia ŚDM - niedzielnej Mszy św. posłania - tym więcej osób korzysta z możliwości danej przez naszą diecezję całej młodzieży. Rano odbyła się ostatnia z katechez, którą wygłosił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski z archidiecezji łódzkiej. Przybliżał specyfikę pracy w swojej diecezji oraz zachęcał do praktykowania miłosierdzia. W ramach czasu spędzonego przez Biskupa z młodzieżą swoim świadectwem podzieliła się także jedna z uczestniczek kampusu - Monika. Po Eucharystii i obiedzie (dodatkowo wzbogaconym karpiem sprezentowanym przez firmę PanKarp) jedziemy do Krakowa na drogę krzyżową, którą na Błoniach przeżywać będziemy w towarzystwie papieża Franciszka.

Kampus w Jerzmanowicach (wideo)Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka, obiad i Droga Krzyżowa czyli część z dnia w Kampusie JPII w Jerzmanowicach.

Jerzmanowice ruszyłyOd wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka rozpoczął się pobyt ponad 300 młodych z całej diecezji na kampusie w Jerzmanowicach. Mieszkając w dwóch szkołach – w Jerzmanowicach i Przegini – będą realizowali cały program Światowych Dni Młodzieży: uczestnicząc w katechezach i dojeżdżając na spotkania z papieżem na Błoniach i w Brzegach. Wraz z nimi na kampusie przebywa młodzież z Polski i Ukrainy, ale w punkty programu chętnie włączają się także mieszkańcy gminy, którzy tłumnie przybyli na Mszę św. z Biskupem i wieczorny koncert Zespołu „Pielgrzym". Na telebimie oglądaliśmy także Mszę św. otwarcia na krakowskich Błoniach, którą jako reprezentant diecezji koncelebrował ks. Szymon Wojciechowski.

Kampus JPII - przypomnienie26 lipca rozpocznie się Kampus JP w Jerzmanowicach. Poniżej kilka przypomnień dla jego uczestników.

Katechezy – ŚDM 2016Katechezy w grupach językowych stanowią - obok wydarzeń centralnych - główną oś programu Światowych Dni Młodzieży. Wprowadzają one uczestników w temat spotkania oraz przygotowują młodych do udziału w modlitewnych spotkaniach z Ojcem Świętym.